Sprawozdanie - Łysomice 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Dusza   
piątek, 24 maja 2019 19:53

                                   Sprawozdanie


             z Posiedzenia Zarządu Ogólnopolskiego Rady Stałej Mistrzostw Polski
           Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Szachach

           w Hotelu Rubbens & Monet
w Łysomicach dnia
22 marca 2019 r.W zebraniu uczestniczyli :


1. Paweł Dusza – Przewodniczący Zarządu – Wrocław

2. Franciszek Śmiechowski – V-ce Przewodniczący Zarządu – Wrocław

3. Czesław Karasiewicz – Członek Zarządu – Ostaszewo Toruńskie

4. Bogusław Krzysztofek – Członek Zarządu – Wrocław

5. Mariusz Oleśko – Członek Zarządu – Kudowa Zdrój

6. Zbigniew Bagrowski -Członek Zarządu – Środa Wielkopolska

7. Kazimierz Paszkowski – Członek Zarządu – GliwiceZaproszeni Goście :


8. Rafał Siwik – Międzynarodowy Sędzia Szachowy

9. Piotr Doliński – Sędzia Główny XXIII MP HDK PCK w Szachach

10. Daniel Michalski - Klub HDK PCK JW- Sulechów

11. Paweł Jaroch Zarząd Rejonowy HDK PCK -Suwałki

12. Jędrzej Adamczewski – Krwiodawca – Kalisz

13. Piotr Sulicki – Klub HDK PCK ,,Brylant,, Stronie Śląskie

14. Marek Kruszyna – Klub HDK PCK przy UG Zławieś Wielka

15. Małgorzata Meder – Klub HDK PCK im.T.Marciniaka - Czernica

16. Paweł Miller -Klub HDK PCK "Żołnierski Dar" - PrzemyślSpotkanie trwało 60 minut. Zebraniu przewodniczył Paweł Dusza - Przewodniczący Zarządu Rady Stałej Mistrzostw Polski. Były omawiane następujące punkty spotkania.


- Przewodniczący Zarządu Rady Stałej MP HDK PCK w Szachach Paweł Dusza na ręce kolegi Bogusława Krzysztofka złożył serdeczne podziękowania za zorganizowanie XXII Mistrzostw Polski w ubiegłym roku w Kołobrzegu, wiedząc jakie mieli problemy przy organizacji tej imprezy jako Klub HDK działający przy zakładzie pracy w dzisiejszych czasach. Na bazie tych problemów w wolnej dyskusji nakreślił próbę znalezienia nowych form działania, aby ta impreza miała możliwość dalszego funkcjonowania w honorowym krwiodawstwie. Koledzy z Klubu "Dozamel" z Wrocławia otrzymali za ten fakt dużą aprobatę od wszystkich działaczy czerwonokrzyskich pracujących przy tej imprezie.


- Przewodniczący Paweł Dusza omówił regulamin obecnej imprezy na wszystkich płaszczyznach jej funkcjonowania. Dotyczyło to sfery pobytowej i sportowej tych mistrzostw. Ustalono, że zachowany zostanie regulamin ubiegłorocznych mistrzostw tj :

- Turniej Indywidualny zostanie rozegrany na dystansie 9 rund z czasem 10 min + 5 s na posunięcie dla zawodnika

- Turniej Drużynowy zostanie rozegrany na dystansie 7 rund z czasem jak w turnieju indywidualnym


- W nawiązaniu do 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w tym roku, Paweł Dusza poprosił, aby ta impreza wpisała się w szczególny sposób w obchody tego jubileuszu. Mówił.. "(...)Jakby nie patrzeć i to oceniać, te mistrzostwa w znaczny sposób weszły w cykl popularyzacji honorowego krwiodawstwa na terenie naszego kraju. Nasza bytność w różnych miejscach przez okres 23 lat działania tej imprezy uwypukliła tego typu działalność, ukazując potrzebę rozwoju tej imprezy w działalności czerwonokrzyskiej(...)" Poprosił, aby w trakcie odgrywania Hymnu Polski oraz Hymnu Czerwonokrzyskiego, w wyznaczonym miejscu , zebrało się grono całego Zarządu Ogólnopolskiego oraz działaczy, którzy w znaczny sposób przyczynili się do organizacji tej imprezy przez te wszystkie lata. Natomiast Kluby Żołnierskie HDK, aby uczestniczyły w mundurach reprezentacyjnych i stanęły przy symbolach flag polskich i czerwonokrzyskich.


- Przewodniczący Paweł Dusza w kolejnym punkcie poprosił, aby uczestnicy mistrzostw przez cały czas trwania imprezy,zachowali ład i porządek w miejscu naszego przebywania. Cisza nocna jest zapisana w regulaminie hotelu. Poprosił również o znaczną kulturę w postępowaniu we wszyskich aspektach naszego pobytu.


- Głos zabrał również Sędzia Główny XXXIII Mistrzostw Polski Pan Piotr Doliński. Zatwierdził obowiązujący regulamin mistrzostw nie wnosząc do niego żadnych uwag. W trakcie duskusji na temat regulaminu czasu gry, padła propozycja zmiany, lecz większość zebranego grona utrzymała zaproponowany już projekt rozgrywek.


- Wylosowano 3 Kluby HDK PCK tj.


* Klub HDK PCK przy MPK we Wrocławiu

* Klub HDK PCK przy JW w Sulechowie

* Klub HDK PCK "Kudowianka" z Kudowy Zdrój


Do sprawdzenia książeczek "Dawcy Krwi" oraz przynależności klubowej.

Poprawiony: piątek, 24 maja 2019 19:57